Visual Communications Company, LLC 1508645UG3
1508645UG3 picture photo
Mfg. Part Number
1508645UG3
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
LED SLIDE T2 28V GREEN
Datasheet Download
1508645UG3.pdf
Availability of 1508645UG3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1508645UG3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1508645UG3
Internal Part NumberEIS-1508645UG3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series-
Can Replace Lamps28PSB
Size / DimensionT- 2
Wavelength525nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)28V
Base TypeTelephone Slide Standard
ColorGreen
Millicandela Rating910mcd
ConfigurationSingle
ApplicationsIncandescent Replacements, Indicator Lights
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1508645UG3
Related Links15086, 1508645UG3 Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
1508645UG3 Details Description
Related parts for 1508645UG3
IC CODE HOPPING DECODER 18-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 16LFCSP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 50MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
VARISTOR 200V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf