AVX Corporation 18085C334KAT2A
18085C334KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18085C334KAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1808
Datasheet Download
18085C334KAT2A.pdf
Availability of 18085C334KAT2A
QUANTITY
18085C334KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18085C334KAT2A
Internal Part NumberEIS-18085C334KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18085C334KAT2A
Related Links18085C3, 18085C334KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18085C334KAT2A Details Description
Related parts for 18085C334KAT2A
FIXED IND 20UH 1.8A 82.9 MOHM TH datasheet.pdf
IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16SO datasheet.pdf
RES SMD 65.7K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 48POS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
60739A108 TERMINAL HOLD DOWN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf