FFF 20021121-00088T8LF
20021121-00088T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00088T8LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00088T8LF.pdf
Availability of 20021121-00088T8LF
QUANTITY
20021121-00088T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00088T8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00088T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package5
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions88
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00088T8LF
Related Links20021121-, 20021121-00088T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00088T8LF Details Description
Related parts for 20021121-00088T8LF
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 104.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK TNC 50 OHM datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 515FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 34W SPOT FLUSH OSRAM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf