Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 125VDC
Datasheet Download
209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V.pdf
Availability of 209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
QUANTITY
209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-52-2-8-10-H-V
PCB COPPER CLAD 12X12" 1 SIDE datasheet.pdf
IC Z8 4K ROM KYBD 44-QFP datasheet.pdf
THERMOSENS IR 12-24V 140-260DEGC datasheet.pdf
SMT 6P6C LIGHT PIPE 4 PORT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16QFN datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf
LED COB CXA3050 2700K WHT SMD datasheet.pdf
INDUCTOR, 6.0 X 5.4 X 3.0, 33 UH datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
1800UF 200V 35X45MM 85C 5000H datasheet.pdf