Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 125VDC
Datasheet Download
209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V.pdf
Availability of 209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
QUANTITY
209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-52-2-9-60-H-V
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf