API Delevan 2150R-14G
2150R-14G picture photo
Mfg. Part Number
2150R-14G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 505MA 1.2 OHM TH
Datasheet Download
2150R-14G.pdf
Availability of 2150R-14G
QUANTITY
2150R-14G Order Process
Ship out your order
Specifications of 2150R-14G
Internal Part NumberEIS-2150R-14G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series2150R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance3.9µH
Tolerance±2%
Current Rating505mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2150R-14G
Related Links2150, 2150R-14G Datasheet, API Delevan Distributor
2150R-14G Details Description
Related parts for 2150R-14G
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 460MA 115 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 896FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf