Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
219-3-1REC4-66F-5-9-2.5 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 2.5A 277/480VA
Datasheet Download
219-3-1REC4-66F-5-9-2.5.pdf
Availability of 219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
QUANTITY
219-3-1REC4-66F-5-9-2.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC480V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
Related Links219-3-1REC4, 219-3-1REC4-66F-5-9-2.5 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC4-66F-5-9-2.5 Details Description
Related parts for 219-3-1REC4-66F-5-9-2.5
FIXED IND 2.4UH 10.3A 10.5 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN HSNG MALE PLUG 4POS datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 329BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS LK datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
8POS. FASTIN-FASTON TAB HSG, RA datasheet.pdf