Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC5-43-4-9-40
219-3-1REC5-43-4-9-40 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC5-43-4-9-40
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 240VAC
Datasheet Download
219-3-1REC5-43-4-9-40.pdf
Availability of 219-3-1REC5-43-4-9-40
QUANTITY
219-3-1REC5-43-4-9-40 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC5-43-4-9-40
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC5-43-4-9-40
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC240V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC5-43-4-9-40
Related Links219-3-1REC, 219-3-1REC5-43-4-9-40 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC5-43-4-9-40 Details Description
Related parts for 219-3-1REC5-43-4-9-40
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .380" datasheet.pdf
FERRITE BEADS / SMD datasheet.pdf
1016 TB PL PL F/S&HANDLE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf