AVX Corporation 22251A472FAT2A
22251A472FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
22251A472FAT2A
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V NP0 2225
Datasheet Download
22251A472FAT2A.pdf
Availability of 22251A472FAT2A
QUANTITY
22251A472FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 22251A472FAT2A
Internal Part NumberEIS-22251A472FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22251A472FAT2A
Related Links22251A4, 22251A472FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
22251A472FAT2A Details Description
Related parts for 22251A472FAT2A
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
GYRO 1500DEG/S 0.67MV 28LGA datasheet.pdf
KIT PRESSURE SENS FUNCTIONAL BRD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
LED BLUE/RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 270 OHM 4SIP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SUPER SEAL 34POS CAP ASSY datasheet.pdf