Sensata Technologies/Airpax 229G-3-32086-17
229G-3-32086-17 picture photo
Mfg. Part Number
229G-3-32086-17
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
229G-3-32086-17.pdf
Availability of 229G-3-32086-17
QUANTITY
229G-3-32086-17 Order Process
Ship out your order
Specifications of 229G-3-32086-17
Internal Part NumberEIS-229G-3-32086-17
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)229G-3-32086-17
Related Links229G-3-, 229G-3-32086-17 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
229G-3-32086-17 Details Description
Related parts for 229G-3-32086-17
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf