Johanson Technology Inc. 251R15S101JV4E
251R15S101JV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S101JV4E
Brief Description
CAP CER 100PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S101JV4E.pdf
Availability of 251R15S101JV4E
QUANTITY
251R15S101JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S101JV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S101JV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S101JV4E
Related Links251R15S, 251R15S101JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S101JV4E Details Description
Related parts for 251R15S101JV4E
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.9UH SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8SOIC datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
HVY DUTY TIE 15.2"L 120LB NATURA datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf