Microchip Technology 25LC080DT-E/MS
25LC080DT-E/MS picture photo
Mfg. Part Number
25LC080DT-E/MS
Brief Description
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8MSOP
Datasheet Download
25LC080DT-E/MS.pdf
Availability of 25LC080DT-E/MS
QUANTITY
25LC080DT-E/MS Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC080DT-E/MS
Internal Part NumberEIS-25LC080DT-E/MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size8K (1K x 8)
Speed5MHz, 10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC080DT-E/MS
Related Links25LC080, 25LC080DT-E/MS Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC080DT-E/MS Details Description
Related parts for 25LC080DT-E/MS
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.8VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
PROXIMITY SWITCH 2MM NPN NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO216 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKSHTH PP SILIC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf