3M 27.94MM-27.94MM-25-8815
27.94MM-27.94MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
27.94MM-27.94MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
27.94MM X 27.94MM 1=25/PK
Datasheet Download
27.94MM-27.94MM-25-8815.pdf
Availability of 27.94MM-27.94MM-25-8815
QUANTITY
27.94MM-27.94MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 27.94MM-27.94MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-27.94MM-27.94MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeSquare
Outline27.94mm x 27.94mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)27.94MM-27.94MM-25-8815
Related Links27.94MM-27., 27.94MM-27.94MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
27.94MM-27.94MM-25-8815 Details Description
Related parts for 27.94MM-27.94MM-25-8815
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO204AC datasheet.pdf
IC POWER AMP 1W 2.5GHZ 32-VQFN datasheet.pdf
PCI EXP CONN 1X0.76U 3.56MM TINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 13K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS POTTING W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.02% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT LNG HNG LVR datasheet.pdf