Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07NF15-220PA
2M805-003-07NF15-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07NF15-220PA
Brief Description
M805 20C 20#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07NF15-220PA.pdf
Availability of 2M805-003-07NF15-220PA
QUANTITY
2M805-003-07NF15-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07NF15-220PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07NF15-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07NF15-220PA
2M805-003-07NF15-220PA Details Description
Related parts for 2M805-003-07NF15-220PA
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT DIP 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CLEAN REZTORE SURFACE&MAT 2.5GAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 0.976 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.225W 2208 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf