3M 38.9MM-38.9MM-25-8810
38.9MM-38.9MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
38.9MM-38.9MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
38.9MM X 38.9MM 1=25/PK
Datasheet Download
38.9MM-38.9MM-25-8810.pdf
Availability of 38.9MM-38.9MM-25-8810
QUANTITY
38.9MM-38.9MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 38.9MM-38.9MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-38.9MM-38.9MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeSquare
Outline38.90mm x 38.90mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38.9MM-38.9MM-25-8810
Related Links38.9MM-38., 38.9MM-38.9MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
38.9MM-38.9MM-25-8810 Details Description
Related parts for 38.9MM-38.9MM-25-8810
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 85A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.8KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERM NTC 47OHM 10% 1206 SMD datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
GDT 6200V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BATT PACK 12V 2AH NIMH datasheet.pdf