3M 38.9MM-38.9MM-25-8815
38.9MM-38.9MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
38.9MM-38.9MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
38.9MM X 38.9MM 1=25/PK
Datasheet Download
38.9MM-38.9MM-25-8815.pdf
Availability of 38.9MM-38.9MM-25-8815
QUANTITY
38.9MM-38.9MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 38.9MM-38.9MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-38.9MM-38.9MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeSquare
Outline38.90mm x 38.90mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38.9MM-38.9MM-25-8815
Related Links38.9MM-38., 38.9MM-38.9MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
38.9MM-38.9MM-25-8815 Details Description
Related parts for 38.9MM-38.9MM-25-8815
CONN FLANGED SPADE #8 10-12AWG datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 225A 600V 2POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 25A DO203AA datasheet.pdf