Bourns Inc. 4310R-101-821LF
4310R-101-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-821LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 820 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-821LF.pdf
Availability of 4310R-101-821LF
QUANTITY
4310R-101-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-821LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-821LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-821LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-821LF Details Description
Related parts for 4310R-101-821LF
CONN HEADER 120POS W/O POST SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf