Bourns Inc. 4606X-101-221LF
4606X-101-221LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-221LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 220 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-221LF.pdf
Availability of 4606X-101-221LF
QUANTITY
4606X-101-221LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-221LF
Internal Part NumberEIS-4606X-101-221LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-221LF
Related Links4606X-1, 4606X-101-221LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-221LF Details Description
Related parts for 4606X-101-221LF
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
DESIGN ENGR SOLUTION SEMINAR KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN SMPM PLUG STR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FFC 20POS .5MM datasheet.pdf