Bourns Inc. 4606X-AP2-105LF
4606X-AP2-105LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-AP2-105LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 1M OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-AP2-105LF.pdf
Availability of 4606X-AP2-105LF
QUANTITY
4606X-AP2-105LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-AP2-105LF
Internal Part NumberEIS-4606X-AP2-105LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-AP2-105LF
Related Links4606X-A, 4606X-AP2-105LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-AP2-105LF Details Description
Related parts for 4606X-AP2-105LF
IDC CABLE-AKN40A/ AE40G / AKN40A datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7POS 1MM 8" datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 1/4W 1220 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC DAC DUAL I2C TSOT-23-8 datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL PA 2.5GHZ 8LFCSP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf