API Delevan 5022R-223J
5022R-223J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-223J
Brief Description
FIXED IND 22UH 368MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-223J.pdf
Availability of 5022R-223J
QUANTITY
5022R-223J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-223J
Internal Part NumberEIS-5022R-223J
Material - CorePhenolic
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating368mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-223J
Related Links5022R, 5022R-223J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-223J Details Description
Related parts for 5022R-223J
IC REG LDO 5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT MPU SOT143-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ1 PG11 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf