CTS Electronic Components 520R25IT38M4000
520R25IT38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520R25IT38M4000
Brief Description
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520R25IT38M4000.pdf
Availability of 520R25IT38M4000
QUANTITY
520R25IT38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R25IT38M4000
Internal Part NumberEIS-520R25IT38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R25IT38M4000
Related Links520R25I, 520R25IT38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R25IT38M4000 Details Description
Related parts for 520R25IT38M4000
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 20A 6V datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 200MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
VARISTOR 754V 13KA DISC 25MM datasheet.pdf
GROMMET 0.375" RUBBER BLACK datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Single-Wire Dimming 1.2A (Flash) Camera Flash 14-LDFN (3x2) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX RED TRANSP 2" datasheet.pdf