FFF 54111-116180800LF
54111-116180800LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-116180800LF
Datasheet Download
54111-116180800LF.pdf
Availability of 54111-116180800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-116180800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-116180800LF
Internal Part NumberEIS-54111-116180800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)1.015" (25.79mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-116180800LF
Related Links54111-11, 54111-116180800LF Datasheet, FFF Distributor
54111-116180800LF Details Description
Related parts for 54111-116180800LF
IC REG LDO 3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 200MSPS 68-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
ISOLATOR SIGMA DELTA MOD 8-DIP datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf