FFF 54121-106360850LF
54121-106360850LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-106360850LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54121-106360850LF.pdf
Availability of 54121-106360850LF
QUANTITY
54121-106360850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-106360850LF
Internal Part NumberEIS-54121-106360850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.289" (7.34mm)
Length - Stack Height0.335" (8.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-106360850LF
Related Links54121-10, 54121-106360850LF Datasheet, FFF Distributor
54121-106360850LF Details Description
Related parts for 54121-106360850LF
RES SMD 14 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
RES 0.768 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 100M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC datasheet.pdf