FFF 54122-806080950LF
54122-806080950LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-806080950LF
Datasheet Download
54122-806080950LF.pdf
Availability of 54122-806080950LF
QUANTITY
54122-806080950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-806080950LF
Internal Part NumberEIS-54122-806080950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.250" (6.35mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-806080950LF
Related Links54122-80, 54122-806080950LF Datasheet, FFF Distributor
54122-806080950LF Details Description
Related parts for 54122-806080950LF
FIXED IND 22UH 2.42A 25 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf