TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0111-20-9CS2502
55PC0111-20-9CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0111-20-9CS2502
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0111-20-9CS2502.pdf
Availability of 55PC0111-20-9CS2502
QUANTITY
55PC0111-20-9CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0111-20-9CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0111-20-9CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0111-20-9CS2502
55PC0111-20-9CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0111-20-9CS2502
SSR OCMOS FET 120MA NO 4-SOP TR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 10BIT SER 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf