Xilinx 5962-9957301QYB
5962-9957301QYB picture photo
Mfg. Part Number
5962-9957301QYB
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC
Datasheet Download
5962-9957301QYB.pdf
Availability of 5962-9957301QYB
QUANTITY
5962-9957301QYB Order Process
Ship out your order
Specifications of 5962-9957301QYB
Internal Part NumberEIS-5962-9957301QYB
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 5962-9957301QYB today.
Series5962-99
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 5962-9957301QYB
Alternative Part (Replacement)EIS-5962-9957301QYB
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links5962-99, 5962-9957301QYB Datasheet, Xilinx Distributor
5962-9957301QYB Details Description
Related parts for 5962-9957301QYB
DIODE GEN PURP 300V 2A SMB datasheet.pdf
IC 4.625V HI ACT 5% SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 2W 2616 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 800W datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
ATTENUATOR 7 DB DC 18GHZ datasheet.pdf