Omron Automation & Safety 61F-GP-NH3 AC200
61F-GP-NH3 AC200 picture photo
Mfg. Part Number
61F-GP-NH3 AC200
Manufacturer
Product Category
Controllers - Liquid, Level
Brief Description
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE
Datasheet Download
61F-GP-NH3 AC200.pdf
Availability of 61F-GP-NH3 AC200
QUANTITY
61F-GP-NH3 AC200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 61F-GP-NH3 AC200
Internal Part NumberEIS-61F-GP-NH3 AC200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Liquid, Level
Series61F
TypeHigh/Low Level
Voltage - Supply200VAC
Sensitivity0 ~ 200kOhm
Features-
Cable Length30m (Not Included)
Output Type-
Contact Form-
Contact Rating @ Voltage-
Mounting TypeSocketable
Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Fluid TypePurified Water
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)61F-GP-NH3 AC200
Related Links61F-GP-N, 61F-GP-NH3 AC200 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
61F-GP-NH3 AC200 Details Description
Related parts for 61F-GP-NH3 AC200
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.58 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf