Grayhill, Inc. 62A15-02-070SH
62A15-02-070SH picture photo
Mfg. Part Number
62A15-02-070SH
Datasheet Download
62A15-02-070SH.pdf
Availability of 62A15-02-070SH
QUANTITY
62A15-02-070SH Order Process
Ship out your order
Specifications of 62A15-02-070SH
Internal Part NumberEIS-62A15-02-070SH
FamilyEncoders
Series62A
Pulses per Revolution24
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePanel Mount
OrientationUser Selectable
Termination StyleCable Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62A15-02-070SH
Related Links62A15-0, 62A15-02-070SH Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62A15-02-070SH Details Description
Related parts for 62A15-02-070SH
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 9USMD datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X24.75 BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 4A TO277A datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 2A 120 MOHM TH datasheet.pdf
IC PMU POWER/LIGHTING 30-WLCSP datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf