Integrated Device Technology (IDT) 70V06L15J8
70V06L15J8 picture photo
Mfg. Part Number
70V06L15J8
Brief Description
IC SRAM 128KBIT 15NS 68PLCC
Datasheet Download
70V06L15J8.pdf
Availability of 70V06L15J8
QUANTITY
70V06L15J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V06L15J8
Internal Part NumberEIS-70V06L15J8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size128K (16K x 8)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V06L15J8
Related Links70V06, 70V06L15J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V06L15J8 Details Description
Related parts for 70V06L15J8
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC HNGE LVR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
IMPEL 2X10 19MM PITCH DC ASSY datasheet.pdf
N.A. FIXED BLADE WALLPLUG 15V 30 datasheet.pdf