Integrated Device Technology (IDT) 71V2556S133PFGI8
71V2556S133PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V2556S133PFGI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V2556S133PFGI8.pdf
Availability of 71V2556S133PFGI8
QUANTITY
71V2556S133PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2556S133PFGI8
Internal Part NumberEIS-71V2556S133PFGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2556S133PFGI8
Related Links71V2556S, 71V2556S133PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2556S133PFGI8 Details Description
Related parts for 71V2556S133PFGI8
CONN SPRING CONT 15 POS .295 SMD datasheet.pdf
THYRISTOR PROTECT BIDIR 50A SMB datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 100MM-2M CONN datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 150MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.65A 6WLCSP datasheet.pdf