Pomona Electronics 73075-VV-12
73075-VV-12 picture photo
Mfg. Part Number
73075-VV-12
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABL MCX PLUG-MCX PLUG RG179 12"
Datasheet Download
73075-VV-12.pdf
Availability of 73075-VV-12
QUANTITY
73075-VV-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73075-VV-12
Internal Part NumberEIS-73075-VV-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73075 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMCX to MCX
1st ConnectorMCX Male Plug
2nd ConnectorMCX Male Plug
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeRG-179
Impedance75 Ohm
Frequency - Max1.5GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 155°C