CTS Electronic Components 743C043222JP
743C043222JP picture photo
Mfg. Part Number
743C043222JP
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 1008
Datasheet Download
743C043222JP.pdf
Availability of 743C043222JP
QUANTITY
743C043222JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043222JP
Internal Part NumberEIS-743C043222JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043222JP
Related Links743C04, 743C043222JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043222JP Details Description
Related parts for 743C043222JP
FIXED IND 100UH 213MA 3.3 OHM datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SWITCH 10POS DIP GULL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.787" DIA BLK datasheet.pdf
16+16 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
RES 976 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf