Amphenol Industrial 75-69214-1S
75-69214-1S picture photo
Mfg. Part Number
75-69214-1S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
75-69214-1S.pdf
Availability of 75-69214-1S
QUANTITY
75-69214-1S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-69214-1S
Internal Part NumberEIS-75-69214-1S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-69214-1S
Related Links75-69, 75-69214-1S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-69214-1S Details Description
Related parts for 75-69214-1S
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
IDE4K 2.5" FLASH DISK 8GB datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC10S/AE10M/CKC10S datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-24V 4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 75 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf