Amphenol Industrial 75-87432-17S
75-87432-17S picture photo
Mfg. Part Number
75-87432-17S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
75-87432-17S.pdf
Availability of 75-87432-17S
QUANTITY
75-87432-17S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-87432-17S
Internal Part NumberEIS-75-87432-17S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-87432-17S
Related Links75-874, 75-87432-17S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-87432-17S Details Description
Related parts for 75-87432-17S
DIP CABLE - CDP16G/AE16G/X datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 6LLP datasheet.pdf
CONN PLUG SATA R/A 13POS T/H datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
KIT EVAL HARDWARE FOR AGLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 40POS datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NO 6A 8-SOP datasheet.pdf