CTS Electronic Components 766141202GPTR13
766141202GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141202GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141202GPTR13.pdf
Availability of 766141202GPTR13
QUANTITY
766141202GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141202GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141202GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141202GPTR13
Related Links7661412, 766141202GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141202GPTR13 Details Description
Related parts for 766141202GPTR13
FEET RUBBER .5" X .14" BLK 1=24 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 3POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOP datasheet.pdf
FPA/C AI 1771-IFE 3W 0.5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf