TXC CORPORATION 7M-13.000MAAJ-T
7M-13.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-13.000MAAJ-T
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-13.000MAAJ-T.pdf
Availability of 7M-13.000MAAJ-T
QUANTITY
7M-13.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-13.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7M-13.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-13.000MAAJ-T
Related Links7M-13.0, 7M-13.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-13.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 7M-13.000MAAJ-T
RES 1.5M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FILTER 5TH-ORDR BESSEL 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN SPRING 45POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 40A ISOPLUS247 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4NPT 4.5V OVP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER REDUCER datasheet.pdf
RES SMD 40 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf