Preci-Dip 804-V3-027-12-002101
804-V3-027-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-027-12-002101
Brief Description
CONN HDR 27POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-027-12-002101.pdf
Availability of 804-V3-027-12-002101
QUANTITY
804-V3-027-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-027-12-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-027-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-027-12-002101
Related Links804-V3-027, 804-V3-027-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-027-12-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-027-12-002101
RES 0.01 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR RH 3% 6DFN datasheet.pdf