E-T-A 8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
8340-G211-P1F4-A4H0D-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-G211-P1F4-A4H0D-10A.pdf
Availability of 8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
QUANTITY
8340-G211-P1F4-A4H0D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
Internal Part NumberEIS-8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8340-G
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
Related Links8340-G211-P1, 8340-G211-P1F4-A4H0D-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-G211-P1F4-A4H0D-10A Details Description
Related parts for 8340-G211-P1F4-A4H0D-10A
LIGHT PIPE RT ANGLE STACKABLE SM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
IP CORE PCI TARGET 64BIT XPGA datasheet.pdf
WELD CABLE 6AWG 600V RED 250' datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 523 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf