Integrated Device Technology (IDT) 843001AG-123LFT
843001AG-123LFT picture photo
Mfg. Part Number
843001AG-123LFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SYNTHESIZER LVPECL 8-TSSOP
Datasheet Download
843001AG-123LFT.pdf
Availability of 843001AG-123LFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
843001AG-123LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 843001AG-123LFT
Internal Part NumberEIS-843001AG-123LFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN PackagingNon-Dry Pack Package 01/Apr/2013
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock/Frequency Synthesizer, Multiplexer
PLLYes
InputLVCMOS, LVTTL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max226.66MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)843001AG-123LFT
Related Links843001A, 843001AG-123LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
843001AG-123LFT Details Description
Related parts for 843001AG-123LFT
OSC XO 16.384MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 34POS datasheet.pdf
IC RX AM/FM/SW/LW RAD RDS 20UQFN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 1600VDC datasheet.pdf