3M 929450-01-20-I
929450-01-20-I picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-20-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929450-01-20-I.pdf
Availability of 929450-01-20-I
QUANTITY
929450-01-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-20-I
Internal Part NumberEIS-929450-01-20-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-20-I
Related Links929450-, 929450-01-20-I Datasheet, 3M Distributor
929450-01-20-I Details Description
Related parts for 929450-01-20-I
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 166MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100 OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
GROUP MARKER WAD 5 MC B GE/SW datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
STD EMPR090F140OK datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf