3M 951420-9011106-AR
951420-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951420-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 20POS 2MM T/H
Datasheet Download
951420-9011106-AR.pdf
Availability of 951420-9011106-AR
QUANTITY
951420-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951420-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951420-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951420-9011106-xx.igs951420-9011106-xx.stp951420-9011106-xx.x_t
Standard Package500
Series951
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951420-9011106-AR
Related Links951420-9, 951420-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951420-9011106-AR Details Description
Related parts for 951420-9011106-AR
TRANS NPN 80V 8A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 7.87M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS M20 4-20 MA datasheet.pdf
KIT SYSTEM DEV FOR PES24T6G2 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 203.7VC P600 datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 12X4X5" 7A VFN datasheet.pdf