Yageo 9T04021A76R9CAHF3
9T04021A76R9CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A76R9CAHF3
Brief Description
RES SMD 76.9OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A76R9CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A76R9CAHF3
QUANTITY
9T04021A76R9CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A76R9CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A76R9CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A76R9CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A76R9CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A76R9CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A76R9CAHF3
IC FLASH 16MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMP25S/AE25M/X datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
HEADER 54POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
SSR 25A BURST FIRE CONTROL 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf