Amphenol Industrial 97-3102A18-19SX
97-3102A18-19SX picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-19SX
Brief Description
AB 10C 10#16 SKT RECP
Datasheet Download
97-3102A18-19SX.pdf
Availability of 97-3102A18-19SX
QUANTITY
97-3102A18-19SX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-19SX
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-19SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-19SX
Related Links97-3102, 97-3102A18-19SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-19SX Details Description
Related parts for 97-3102A18-19SX
CAP FILM 0.27UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC CTLR BUCK 7BIT 2PHASE 32QFN datasheet.pdf
RES 374 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
38 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
TFLEX HR270 18" X 18" datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 2.3UH 3.5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf