Amphenol Industrial 97-3106A28-16SX-417
97-3106A28-16SX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-16SX-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-16SX-417.pdf
Availability of 97-3106A28-16SX-417
QUANTITY
97-3106A28-16SX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-16SX-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-16SX-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-16SX-417
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-16SX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-16SX-417 Details Description
Related parts for 97-3106A28-16SX-417
IGBT MOLDING 600V 150A 7PM-HA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENS 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE D 21POS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
UMK 250 FUSE WITH HOLDER 1.6A F datasheet.pdf