Amphenol Industrial 97-3106B28-15PW-940
97-3106B28-15PW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B28-15PW-940
Brief Description
AB 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B28-15PW-940.pdf
Availability of 97-3106B28-15PW-940
QUANTITY
97-3106B28-15PW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B28-15PW-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B28-15PW-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B28-15PW-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B28-15PW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B28-15PW-940 Details Description
Related parts for 97-3106B28-15PW-940
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS .093 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
LED XRC 530NM GREEN 39.8LM SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SPLICER/REDUCER ALUM DUAL RATE 2 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf