Yageo 9C08052A1271FKHFT
9C08052A1271FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1271FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1271FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1271FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A1271FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1271FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1271FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1271FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1271FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1271FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1271FKHFT
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SL VERT SMT HDR 30 SAU 7 CKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FAN 120X25MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf