Yageo 9C12063A6651FKHFT
9C12063A6651FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6651FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6651FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6651FKHFT
QUANTITY
9C12063A6651FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6651FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6651FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6651FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6651FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6651FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6651FKHFT
IC AMP VIDEO MUX 2CH 8-UMAX datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR 38-QFN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8VC SOT23-3 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 15 BLACK datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 35POS GOLD datasheet.pdf
HAN PORT - 120VAC, RJ45, DB9F/M, datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LENS ARRAY 12POS 71.4X173MM CLR datasheet.pdf