Yageo 9T04021A1270FBHF3
9T04021A1270FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1270FBHF3
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1270FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1270FBHF3
QUANTITY
9T04021A1270FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1270FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1270FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1270FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1270FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1270FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1270FBHF3
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 1/2" datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8TSSOP datasheet.pdf
RES 35 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 5PSI 8DIP PCB datasheet.pdf
HEAVY INDUSTRIAL 232/422/485 TO datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 8V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
SWITCH SELECT 3POS DPST 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf