Yageo 9T04021A4642FBHF3
9T04021A4642FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4642FBHF3
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4642FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4642FBHF3
QUANTITY
9T04021A4642FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4642FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4642FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4642FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4642FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4642FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4642FBHF3
RES 9.1 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC XLATOR TRPL ECL-PECL 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP MICA 0.015UF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN IEC INLET SNAP IN 4.8MM TAB datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 8POS datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
1.25MM F/F 6POS 26AWG 300MM datasheet.pdf