ASSMANN WSW Components A-HDS78LL-TAXL-B-R
A-HDS78LL-TAXL-B-R picture photo
Mfg. Part Number
A-HDS78LL-TAXL-B-R
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
A-HDS78LL-TAXL-B-R.pdf
Availability of A-HDS78LL-TAXL-B-R
QUANTITY
A-HDS78LL-TAXL-B-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-HDS78LL-TAXL-B-R
Internal Part NumberEIS-A-HDS78LL-TAXL-B-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions78
Number of Rows4
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-HDS78LL-TAXL-B-R
Related LinksA-HDS78LL, A-HDS78LL-TAXL-B-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-HDS78LL-TAXL-B-R Details Description
Related parts for A-HDS78LL-TAXL-B-R
IC CHARGER BATTERY USB 10-DFN datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP W/ADC 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK SOT23-6 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC VCXO ATTENUATOR/MULT 32VFQFPN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf